Indywidualne kursy online

Kursy produkcji muzycznej

Nasza oferta szkoleniowa podzielona jest na trzy obszary tematyczne: kursy obsługi programów typu DAW, kursy produkcji muzyki oraz kursy komputerowej edycji dźwięku. Wszystkie tematy realizujemy w formie indywidualnych spotkań online. Kursy online odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM.

Najczęściej zadawane pytania
Podstawowe informacje na temat kursów online
Kursy produkcji muzycznej stawiają za punkt wyjścia tworzenie muzyki od podstaw i z tej właśnie perspektywy omawiane są konkretne narzędzia i funkcje programów DAW. Znaczna część przekazywanych wiadomości i umiejętności praktycznych dotyczy bezpośrednio teorii muzyki, kompozycji, aranżacji, miksowania i masteringu - program DAW stanowi tu jedynie środowisko pracy. Kursy te adresowane są do początkujących i średniozaawansowanych muzyków chcących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie tworzenia muzyki i szeroko rozumianej produkcji muzycznej.
Kursy obsługi programów DAW przygotowują do świadomego i sprawnego korzystania z wszystkich, zaawansowanych funkcji i narzędzi, jakich można używać podczas pracy z muzyką i dźwiękiem. Punktem wyjścia jest tu program DAW oraz jego możliwości. Wiadomości z zakresu teorii muzyki oraz technicznych aspektów produkcji dźwięku ograniczone są do niezbędnego minimum, potrzebnego do sprawnej obsługi programu. Adresatami kursów obsługi programów DAW są osoby chcące zajmować się realizacją dźwięku, montażem, edycją dźwięku – wokaliści, podcasterzy, youtuberzy, lektorzy, itp. oraz muzycy, którzy znają podstawy muzyki i produkcji muzycznej ale potrzebują przeszkolenia z DAW jako narzędzia pracy.
Sprawne nagrywanie audio, szybka i precyzyjna edycja oraz mastering materiału dźwiękowego, to nieocenione umiejętności wykorzystywane przez podcasterów, youtuberów, lektorów, muzyków oraz wszystkich osób, ceniących sobie profesjonalne brzmienie publikowanych nagrań. Kursy komputerowej rejestracji i edycji dźwięku adresowane są szczególnie do osób pracujących głosem. Nasze kursy prowadzimy w oparciu o sprawdzone oprogramowanie Sound Forge firmy Magix.
Wybór programu DAW zależy od preferencji użytkownika i trudno jednoznacznie wskazać który z programów będzie w danym przypadku lepszy.
Studio One, wg naszej subiektywnej oceny, jest programem nowocześniejszym, nieco wygodniejszym i atrakcyjniejszym w codziennym użytkowaniu. Jest bardzo dynamicznie rozwijany i naszm zdaniem stał się jednym z najlepszych i najwszechstronniejszych programów typu DAW na rynku. Takie zalety mają jednak swoją cenę. Poza jednorazową opłatą za pełną wersję programu dostępny jest atrakcyjny model subskrypcyjny oraz możliwość testowania programu w wersji pro przez 30 dni.
Cakewalk to wszechstronny i kompletny program DAW, który rozwijany jest od przeszło 30 lat – do niedawna jako program w pełni komercyjny. Obecnie firma BandLab udostępnia Cakewalk całkowicie za darmo - w pełnej, profesjonalnej, pozbawionej ograniczeń wersji, co niewątpliwie stanowi ogromną zaletę tego wyboru. Cakewalk jest ciągle rozwijany i udoskonalany, co pozwala pozyskać w pełni wartościowe narzędzie, mogące swobodnie konkurować z innymi programami DAW na rynku i to bez dodatkowych kosztów.
Ceny kursów indywidualnych wyceniane są na podstawie ilości godzin, wymaganych do zrealizowania określonego tematu. Jako, że kursy indywidualne opierają się na spersonalizowanym, dostosowanym do potrzeb uczestnika, programie, każdorazowo szacujemy orientacyjną liczbę niezbędnych godzin.
Wymagane jest względnie szybkie i stabilne połączenie internetowe. Zazwyczaj wykorzystujemy platformę ZOOM, choć w niektórych przypadkach możemy skorzystać z innego sposobu komunikacji. Do połączenia niezbędne będą także słuchawki, mikrofon oraz kamera. Na swoim komputerze należy zainstalować oprogramowanie, które będzie przedmiotem kursu. Zalecamy używanie interfejsów audio wykorzystujących sterowniki ASIO oraz odpowiednich kontrolerów (klawiatur) midi w przypadku kursów obejmujących zagadnienia muzyczne. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości – służymy pomocą i wsparciem technicznym przed rozpoczęciem kursu.