Kurs obsługi programu Sound Forge

Kurs online z zakresu edycji dźwięku w programie Sound Forge
Ramowy program kursu obejmujący podstawowe i zaawansowane funkcje programu

Kurs obsługi programu Sound Forge przeznaczony jest dla osób chcących pozyskać umiejętności sprawnego nagrywania dźwięku oraz poddawania go szybkiej i precyzyjnej edycji, aby opublikować materiał dźwiękowy najwyższej jakości. Adresatami kursu będą głównie osoby pracujące głosem, tj. lektorzy, podcasterzy, youtuberzy, dziennikarze, ale także muzycy chcący umiejętnie nagrywać swoje instrumenty i wokale.

Program Sound Forge jest zaawansowanym edytorem dźwięku umożliwiającym nagrywanie, edycję oraz mastering materiału dźwiękowego. Dzięki profesjonalnym narzędziom praca z dźwiękiem przebiega sprawnie i szybko a jej efektem jest materiał audio najwyższej jakości.

Program kursu online prowadzi od teoretycznych podstaw, przez praktyczne zagadnienia o coraz większym stopniu skomplikowania, umożliwiając dokładne zaznajomienie się z wszystkimi, dostępnymi funkcjami i narzędziami programu oraz nabycie umiejętności świadomego i precyzyjnego posługiwanie się nimi. Zaprezentowany poniżej program ma charakter ramowy i może być dowolnie zmodyfikowany pod kątem określonych potrzeb uczestnika kursu.

 • Techniczne aspekty cyfrowej obróbki dźwięku
 • Zagadnienia sprzętowe (mikrofony, interfejsy audio)
 • Wybrane zagadnienia z akustyki
 • Techniczne aspekty pracy z mikrofonem z elementami emisji głosu (dla zainteresowanych)
 • Podłączanie i konfiguracja interfejsu audio lub karty dźwiękowej
 • Podłączanie zewnętrznych źródeł dźwięku (mikrofony, instrumenty)
 • Personalizacja wyglądu programu
 • Podstawowe i zaawansowane funkcje konfiguracyjne
 • Omówienie poszczególnych pasków zadań
 • Omówienie poszczególnych okien programu i ich funkcji
 • Tworzenie nowych oraz wykorzystanie domyślnych układów okien dla określonych rodzajów działań
 • Ustawianie parametrów linijki, siatki oraz przyciągania
 • Tworzenie i konfigurowanie nowego projektu
 • Funkcje transportu
 • Zaawansowane funkcje nagrywania dźwięku
 • Edycja dźwięku z wykorzystaniem narzędzie Edit Tool, Pensil oraz Event Tool
 • Praca z regionami i markerami
 • Wykorzystanie procesów, efektów i narzędzi w edycji dźwięku
 • Korzystanie z zewnętrznych wtyczek VST
 • Eksport materiału dźwiękowego
Najczęściej zadawane pytania
Szczegółowe informacje na temat kursu obsługi programu Sound Forge
Kurs indywidualny online poprzedzony jest szczegółowymi ustaleniami obejmującymi dokładny zakres tematyczny kursu, szacowaną liczbę spotkań, ich długość, częstotliwość oraz dokładny terminarz. Na tym etapie, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, służymy pomocą w instalacji i uruchomieniu programu Sound Forge. Spotkania odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM. Kurs ma charakter praktyczny, dlatego też, obok wiedzy teoretycznej, opiera się na rozwijaniu praktycznych umiejętności uczestnika. Wszystkie zagadnienia i działania, które omawiane są w ramach kursu, są na bieżąco realizowane i przepracowywane przez uczestnika z wykorzystaniem odpowiednich przykładów. Specjalnie dobrane zadania weryfikują umiejętności uczestnika w danym zakresie materiału.
Kursy grupowe każdorazowo poprzedzone są naborem, o którym informujemy na stronie aktualności. Określany jest poziom zaawansowania kursu, liczba godzin oraz dokładny terminarz. Kurs odbywa się z wykorzystaniem platformy ZOOM w kameralnych, liczących od 4 do 6 osób, grupach i opiera się na ramowym programie związanym z daną tematyką. Przed rozpoczęciem kursu wymagane jest samodzielne zainstalowanie i uruchomienie odpowiedniej wersji programu Sound Forge. Materiał kursu zawiera zarówno podstawy teoretyczna jak i działania praktyczne, wynikające z konkretnego tematu.
Kursy grupowe, odbywające się według wcześniej ustalonego programu i harmonogramu, obejmują zazwyczaj 10 godzin nauki. Dokładne informacje na temat czasu trwania kursu, jego częstotliwości i dokładnych terminów spotkań podawane są każdorazowo podczas organizowania naboru.
Czas trwania kursów indywidualnych nie jest odgórnie określony, ponieważ zależy bezpośrednio od konkretnych potrzeb uczestnika, jego chęci pogłębiania określonych zagadnień oraz oczekiwanego stopnia zaawansowania. Jako punkt wyjścia proponujemy pakiet 6 godzin nauki online.
Tak, kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych. Szczególnie w przypadku kursów indywidualnych każdorazowo dostosowujemy poziom szkolenia do określonych wymagań i stopnia zaawansowania uczestnika.
Jako, że każda kolejna wersja Sound Forge może zawierać inne, wyższe wymagania sprzętowe, polecamy zaznajomić się z bieżącą specyfikacją na stronie producenta programu.
Sound Forge dostępny jest w kilku wariantach cenowych, wynikających określonej wersji programu. Wersja Sound Forge Audio Studio jest wersją podstawową, która w zdecydowanej większości przypadków może okazać się wystarczająca. Taka wersja na stronie producenta kosztuje jednorazowo około 60 dolarów, lub też kilka dolarów miesięcznie w wariancie subskrypcyjnym. Wersja Sound Forge Pro to jednorazowy wydatek 400 dolarów, lub też 15 dolarów w wersji subskrypcyjnej. Obie wersje programu możemy testować przez 30 dni za darmo.
Jak zapisać się na kurs?
Ustal dogodny dla siebie termin i skontaktuj się z nami
Wybierz rodzaj kursu
01

Określ, czy odpowiada Ci bardziej kurs indywidualny czy grupowy i zapoznaj się z regulaminem

Ustal dogodny termin
02

Skontaktuj się z nami aby sprawdzić dostępne terminy i ustalić ewentualne szczegóły

Wyślij zgłoszenie
03

Wyślij mailowo swoje zgłoszenie - my odeślemy do Ciebie informację zwrotną z dalszymi instrukcjami